|
|

 2006
© Nationaal
Geografisch
Instituut
|
|
| 59/1 Nord | HOUYET | | |
| 59/1 Sud | LAVAUX-SAINTE-ANNE | | |
Berlare
Het Nationaal Geografisch Instituut en V.V.V. Donkmeer hebben een nieuwe toeristische kaart uitgegeven: BERLARE. Op een topografische kaart (uitvergroting van de kaart op schaal 1:50 000) van Berlare en deelgemeenten Overmere en Uitbergen, staan 2 fietsroutes (schaal 1:25 000) en 5 wandelroutes (schaal 1:20 000) weergegeven. Voor elke route zijn startplaats en afstand vermeld. Een korte beschrijving van de bezienswaardigheden langs de verschillende routes is eveneens opgenomen.
> details
|
|
nummer:
| TOE.0134 |
|
editie:
| 1 |
|
datum:
| 21-10-2005 |
|
prijs:
| € 5,00 |
Het Nationaal Geografisch Instituut heeft, in samenwerking met Lannoo en Grote Routepaden, een vierde Dagstappergids uitgegeven.
Na Antwerpen, West-Vlaanderen en Oost-Vlaanderen is nu de provincie Vlaams-Brabant aan de beurt. In deze wandelgids staan 14 lusvormige dagwandelingen beschreven die in lengte variëren tussen 20 en 30 km.
Dagstappergidsen leggen een link tussen de bestaande Grote Routepaden, die een streek doorkruisen, en lokale wandeltrajecten. Bij elke wandeling hoort een NGI-kaartje op schaal 1:50 000 waar de wandeling op aangeduid staat. Vertrekpunt, bezienswaardigheden, aard van de weg, afstand en ook heel wat praktische informatie zoals cafés, restaurants en logiesmogelijkheden staan vermeld.
> lijst van de topogidsen
|
|
nummer:
| GDE.DVLB |
|
editie:
| 1 |
|
datum:
| 17-11-2005 |
|
prijs:
| € 17,95 |
Deze dvd versie van de Topografische Kaartenmap België geeft u de mogelijkheid om:
- op kaarten op schaal 1:50000 en op kaartfragmenten van steden op schaal 1:10000 van het NGI, in- en uit te zoomen
- eigen fiets- en wandeltrajecten te creëren
- DTM's (Digital Terrain Model)van een traject op te roepen
- kaartfragmenten uit te printen en door te mailen
- zelf uw daguitstap samen te stellen aan de hand van terreingegevens en toeristische informatie
- alle informatie te exporteren naar GPS of PDA
> details
|
|
nummer:
|
DVD.WABR.50.1 (DVD1: Wallonië & Brussel) |
|
editie:
| 1 |
|
datum:
| 07-12-2005 |
|
prijs:
| € 49,95 |
|
nummer:
|
DVD.VLBR.50.1 (DVD2: Vlaanderen & Brussel) |
|
editie:
| 1 |
|
datum:
| 07-12-2005 |
|
prijs:
| € 49,95 |
Het NGI op de komende vakantiesalons |
|
Het Nationaal Geografisch Instituut is vaak met een info- en verkoopsstand aanwezig op belangrijke vakantiesalons. Zo zal u ons vinden op het vakantiesalon te Antwerpen (28/01/06 tot 2/02/06), te Brussel (9/02/06 tot 13/02/06) en te Charleroi (21/02/06 tot 26/02/06).
|
AAPD (kadaster) : Informatiedag |
Op 22 november heeft het NGI deelgenomen aan een studiedag die werd georganiseerd door de Algemene Administratie Patrimoniumdocumentatie (AAPD).
De titel van de studiedag was «Gegevensuitwisseling over projecten inzake patrimoniale en geometrische informatie - Echange de données sur des projets en matière d'information patrimoniale et géométrique». Op deze studiedag werden er uiteenzettingen gegeven door vertegenwoordigers van diverse administraties die gebruik maken van geografische en patrimoniumdocumentatie: FEDICT, de AADP, het Brussels (CIRB), het Vlaams (OC-GIS) en het Waals Gewest (MET en MRW).
Het NGI heeft op deze dag informatie gegeven over zijn projecten rond Lambert 2005, GIS-modelvorming en de federale portaalsite voor metadata .
|
Vruchtbare samenwerking tussen het NGI en de Koninklijke Militaire School |
De werkgroep rond het project 'ETATS' heeft op 5 december op het NGI de afsluitende workshop georganiseerd om haar resultaten voor te stellen. Dit onderzoek, dat wordt gefinancierd door het Federaal Wetenschapsbeleid in het kader van het STEREO-programma, heeft een vruchtbare samenwerking mogelijk gemaakt tussen de eenheid 'Signal et Image Centre' van de Koninklijke Militaire School en het NGI.
ETATS = Étude du Taux dActualisation de données topo-géographiques par Télédétection Spatiale (bestudering van de actualiseringsgraad van topo-geografische gegevens met behulp van ruimteteledetectie).
ETATS is een toepassing voor 'change detection' die een kaart maakt met alle verschillen inzake wegen en bewoning tussen een recent SPOT5-beeld van de zone en een oudere toestand van de database. Deze tools, die reeds geïnstalleerd zijn bij het NGI, passen in de huidige strategie van technische verbetering.
De deelnemers aan deze vergadering, behalve de vertegenwoordigers van het Wetenschapsbeleid ook de insitutionele leden van de stuurgroep en vorsers, hebben gediscussieerd over en commentaar gegeven op de voorgestelde methodes en resultaten.
|
Het NGI en de République Démocratique du Congo |
De afdeling geodesie van het Nationaal Geografisch Instituut werd aangesproken om ondersteuning te bieden en zijn expertise te geven bij het opstellen van een geodetisch net in het zuiden van Congo. Filip De Doncker vertrok voor vijf maanden naar Congo (van 18/03/2005 tot 17/08/2005) en kan terugkijken op een moeilijke, maar geslaagde zending. Met grote nauwkeurigheid werden duizenden kilometer afstanden berekend. Het geodetisch net dat hieruit resulteert bestaat voorlopig uit 35 punten; het is noodzakelijk voor zowel de opmaak van topografische kaarten als voor het correct opstellen van een 'mijnkadaster' in Katanga en Kasai.
|
Het NGI heeft voor het FAVV, het Federaal Agentschap voor de Voedselveiligheid een webtoepassing geïnstalleerd voor de lokalisering van de zones waar gevaar bestaat voor de vogelgriep .
Deze toepassing is beschikbaar sinds 27 oktober en maakt het de pluimveehouders mogelijk de zone die hun aanbelangt (van het hele land tot hun eigen wijk) weer te geven op het scherm en te kijken waar deze zone ligt ten opzichte van de gevoelige zones die werden afgebakend door het FAVV.
Na de voorstelling in de diverse media liep het bij het grote publiek storm voor de toepassing tijdens het allerheiligenweekend (op sommige dagen waren er meer dan 145000 hits).
Nu is het wat rustiger geworden en kan de toepassing op elk moment bijgewerkt worden, op verzoek van het FAVV, mocht er zich weer een vogelgriepalarm voordoen.
Deze ervaring zal het NGI in staat stellen om een gelijkaardige dienstverlening voor te stellen aan elke organisatie die de zones of punten die haar aanbelangen dynamisch wil visualiseren op een topografische ondergrond.
> naar de applicatie
|
Overeenkomst tussen het NGI en Belgocontrol |
|
Belgocontrol heeft een gebruiksrecht op de topografische 3D-line bestanden van België. Gedurende vijf jaar zal het NGI de 3D-line gegevens aan Belgocontrol leveren en ze regelmatig bijwerken. Het NGI zal hun ook het Digitaal Terreinmodel leveren van die zones rond de luchthavens waar Belgocontrol verantwoordelijkheid voor draagt.
|
Persvoorstelling van de nieuwe dvd's met topografische kaarten |
Het NGI was op 7 december 2005 gastheer voor de journalisten die op uitnodiging van Lannoo en het NGI de DVD-persvoorstelling bijwoonden op Abdij ter Kameren.
Mevrouw Ingrid Vanden Berghe, administrateur generaal van het NGI sprak het welkomstwoord uit.
Maarten Van Steenbergen van de uitgeverij Lannoo, lichtte het belang van deze uitgave toe, die tot stand kwam dank zij de samenwerking tussen Lannoo en het NGI.
Guido D'hoker (sales NGI) en Els Van Rompay (Multimedia Lannoo) gaven uitleg over de vele praktische toepassingen: alle topografische kaarten van België op schaal 1:50 000 staan op twee dvd's; heel wat kaartuittreksels van steden op schaal 1:10 000 werden toegevoegd, zodat de vele toeristische bezienswaardigheden (1600!) zichtbaar worden. Deze uitgebreide topografische informatie kan gebruikt worden om uitstappen te plannen, trajecten op kaart weer te geven en dit alles te exporteren naar GPS of PDA .
zie ook hoger: nieuwe producten
|
Nieuwe klanten voor het NGI |
|
De gemeenten Stoumont (provincie Luik), Gouvy (provincie Luxemburg) en Lanaken (provincie Limburg) doen een beroep op het NGI om een toeristische kaart voor hun gemeente te maken.
|
|